Psychologia

Wellness – według definicji Światowej Organizacja Zdrowia – „jest stanem całkowitego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brakiem choroby lub niepełnosprawności”.

Trudno o dobre tłumaczenie tego angielskiego słowa – najbliżej pewnie będą takie pojęcia jak „dobrostan” oraz „optymalne zdrowie”. Niektórzy myślą o dobrostanie jako aktywnym procesie zwiększania własnej świadomości i dokonywania wyborów w kierunku zdrowego i satysfakcjonującego życia. Wellness to zatem dynamiczny proces zmian i rozwoju w sferze psychicznej, fizycznej a także społecznej. Uwzględnia on rozwój – rozumiany jako dążenie do ekspresji naszego potencjału psychicznego, fizycznego i społecznego – oraz brak objawów.

Istnieje wiele dróg prowadzących do optymalnego zdrowia – dobrego samopoczucia, harmonii w życiu, samorozwoju i zdrowia. Istnieje też wiele przeszkód, które utrudniają nam budowanie i utrzymywanie wewnętrznego spokoju i poczucia spełnienia. Z wieloma z nich możemy sobie poradzić dzięki sprawdzonym przyjaźniom, pomocnym członkom rodziny i ważnym relacjom w pracy. Badania wskazują, że styl życia uwzględniający aktywność fizyczną i rozsądną dietę jest warunkiem optymalnego zdrowia. Co w przypadku, gdy jednak „coś nie działa”, gdy podejmowane wysiłki nie przynoszą pożądanych efektów?

Jedną z możliwości jest podjęcie się psychoterapii, a czasem warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Celem psychoterapii może być rozwój własny jak i poradzenie sobie z kłopotami natury psychicznej lub w relacjach. Mając na względzie, że dobrostan może być rozwijany na wiele sposobów, że odpowiednia dieta jest ważnym, ale nie jedynym sposobem zadbania o własne optymalne zdrowie, Fitness Catering rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Psychoterapii PSYCHE PLUS.

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS (www.psycheplus.pl) oferuje kompleksową pomoc psychologiczną i psychiatryczną. Oferta ośrodka skierowana jest zarówno do osób, którzy poszukują nowych sposobów na rozwój osobisty, jak i tych przeżywających trudności psychiczne. Obejmuje ona m.in. psychoterapię indywidualną i grupową, terapię rodzin, małżeństw i par oraz konsultacje psychiatryczne. Członkowie zespołu ośrodka mają doświadczenie w psychoterapeutycznej pracy nad takim psychologicznymi tematami jak kłopoty w relacjach, motywacja, radzenie sobie z napięciami w pracy i w życiu osobistym, odkrywanie przyczyn własnych zachowań i sposobów doświadczania rzeczywistości. Pomagają także osobom, które borykają się z różnymi zaburzeniami natury psychicznej takich jak depresja, stany lękowe, zaburzenia osobowości czy stany psychotyczne. Członkowie zespołu posiadają specjalistyczne kierunkowe wykształcenie poparte wieloletnim doświadczeniem w udzielaniu pomocy psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej. Zespół łączy zainteresowanie badaniami naukowymi w dziedzinie psychologii klinicznej i psychiatrii. Ośrodek znajduje się w Warszawie na Mokotowie.


Autor: Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS

Aleksandrów ŁódzkiAndrychówAugustówBędzinBełchatówBemowo WarszawaBiała PodlaskaBiałołęka WarszawaBiałystokBielany WarszawaBielsko BiałaBiłgorajBłonieBochniaBrodnicaBrzegBrzeskoBydgoszczBytomChełmChorzówChoszcznoCiechanówCiechocinekCzechowice DziedziceCzeladźCzęstochowaDąbrowa GórniczaElblągEłkGarwolinGdańskGdyniaGiżyckoGliwiceGnieznoGóra KalwariaGorzów WielkopolskiGostyńGostyninGrodzisk MazowieckiGrójecGrudziądzIławaImielinInowrocławJarocinJastrzębie ZdrójJaworznoJelenia GóraJózefówKaliszKartuzyKatowiceKielceKnurówKobyłkaKołoKołobrzegKoninKościanKościerzynaKoszalinKrakówKrotoszynKutnoKwidzynŁaziska GórneLęborkLędzinyLegionowoLegnicaLesznoLimanowaŁódźŁomiankiŁowiczLublinLubońŁukówMalborkMarkiMikołówMińsk MazowieckiMławaMokotów WarszawaMosinaMyśleniceMysłowiceMyszkówNiepołomiceNiewieścinNowy Dwór MazowieckiNowy SączNowy TargOchota WarszawaOławaOleśnicaOlsztynOpoleOrzeszeOsielskoOstródaOświęcimOtwockOżarów MazowieckiPabianicePiasecznoPiekary ŚląskiePiłaPiotrków TrybunalskiPłockPłońskPolicePoznańPraga Północ WarszawaPraga Południe WarszawaPruszcz GdańskiPruszkówPszczynaRadlinRadomRadzyminRawa MazowieckaRedaRembertów WarszawaRuda ŚląskaRumiaRybnikRzeszówSiedlceSiemianowice ŚląskieSieradzSkawinaSkierniewiceSłupskSochaczewSolec KujawskiSopotSosnowiecŚremŚroda WielkopolskaŚródmieście WarszawaStarachowiceStargardStarogard GdańskiSulejówekSuwałkiSwarzędzŚwidnicaŚwidnikŚwiecieŚwiętochłowiceSzczecinSzczytnoTargówek WarszawaTarnówTarnowskie GóryTczewTomaszów LubelskiTomaszów MazowieckiToruńTrójmiastoTrzebnicaTurekTychyUproszczona nazwaUrsus WarszawaUrsynów WarszawaWadowiceWągrowiecWałbrzychWarszawaWawer WarszawaWejherowoWesoła WarszawaWieliczkaWilanów WarszawaWładysławowoWłochy WarszawaWłocławekWodzisław ŚląskiWola WarszawaWołominWolsztynWrocławWrześniaWyszkówZąbkiZabrzeZakopaneZamośćZawiercieZduńska WolaZgierzZgorzelecZielona GóraZielonkaŻoliborz WarszawaŻoryŻyrardówŻywiec